Επίσκεψη στο Corallia Clusters Initiative

coralliaΤο IEEE NTUA Student Branch διοργανώνει επίσκεψη στο Corallia την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013 στις 12:00.

Το Corallia Clusters Initiative είναι μία πρωτοποριακή και δυναμική πρωτοβουλία που σχεδιάζει και συμβάλλει στην ανάπτυξη συνεργατικών σχηματισμών (clusters) καινοτομίας, σε τομείς υψηλής τεχνολογίας και έντασης γνώσης.

Στα πλαίσια της επίσκεψης, θα ξεναγηθούμε στον Εκθεσιακό Χώρο του Athens InnoCenter, θα δούμε τις καινοτομίες που έχουν δημιουργήσει start up εταιρίες με τη βοήθεια του Corallia, θα μάθουμε πώς το Corallia μπορεί να βοηθήσει νέους να στήσουν και να εξελίξουν τη δική τους επιχείρηση, και θα ενημερωθούμε για τα προγράμματα υποτροφιών του Corallia (όπως για παράδειγμα το Educational Trip σε μεγάλα πανεπιστήμια της Αμερικής). Αλλά πάνω από όλα, έχουμε την ευκαιρία να ακούσουμε έναν σπουδαίο άνθρωπο, τον κο Μακιό, υπεύθυνο της μονάδας Corallia, ο οποιος θα μας μιλήσει για την καινοτομία αλλά και για έναν άλλο τρόπο σκέψης με τον οποίο νεαροί Έλληνες μπορούν να πετύχουν μεγάλα πράγματα!

Περισσότερες πληροφορίες για το Corallia καθώς και την τοποθεσία του μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα corallia.org.

Εάν θέλετε να συμμετέχετε συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα έως το βράδυ της Τρίτης (19/3):

Φόρμα συμμετοχής

(Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων,θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.)