Πρωτοβουλία ΙΕΕΕ για συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για άστεγους

Όσο διανύουμε τον δεύτερο μήνα του χειμώνα τόσο παρατηρούμε πως το κρύο γίνεται όλο και πιο δυσβάσταχτο.Και ενώ κάποιοι άνθρωποι μπορούν να προστατευτούν από αυτό,κάνοντας μια βόλτα στην Αθήνα μπορείς να διαπιστώσεις πως υπάρχουν πολλοί άστεγοι που δεν έχουν αυτήν την δυνατότητα.
Τα τρία φοιτητικά παραρτήματα IEEE NTUA Student Branch, IEEE University of Piraeus Student Branch, IEEE Student Branch Piraeus University of Applied Sciences ενώνουν για άλλη μια φορά τις δυνάμεις τους! Σκεπτόμενοι αυτούς τους συνανθρώπους μας ,αποφασίσαμε να συλλέξουμε είδη πρώτης ανάγκης κατά την διάρκεια του Ιανουαρίου.

Καλούμε όποιον μπορεί να συνδράμει σε αυτήν την προσπάθεια προσφέροντας κατά προτίμηση:
1.είδη ρουχισμού(χειμωνιάτικα)
2.κουβέρτες
3.τρόφιμα μακράς διάρκειας
4.βρεφικά είδη
5.είδη καθαριότητας

Εάν θέλεις να βοηθήσεις μπορείς να το κάνεις με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
-Να φέρεις την προσφορά σου στα γραφεία του #IEEENtuaSB τις ώρες γραφείου
-Να επικοινωνήσεις με κάποιο από τα μέλη του προεδρείου
-Να στείλεις mail στο ieee.ntua.sb@gmail.com
-Να επικοινωνήσεις με την Iria Saridaki , υπεύθυνη της δράσης στο IEEE NtuaSB
Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα ανακοινωθεί μια προτεινόμενη ημερομηνία για όποιον θέλει να βοηθήσει στο μοίρασμα των ειδών.
Σας ευχαριστούμε για την βοήθεια σας