Ημερίδα LabDay

Η Labday είναι πλέον εδώ! Θες να γνωρίσεις τα εργαστήρια της σχολής ΗΜΜΥ και να συζητήσεις μαζί τους? Αυτή είναι η ευκαιρία σου!

Τί είναι όμως η Labday?

Η LabDay είναι μία ημερίδα που έχει ως στόχο να δώσει στους φοιτητές της σχολής ΗΜΜΥ τη δυνατότητα να γνωρίσουν το ερευνητικό έργο των εργαστηρίων σχολής και να εμπλακούν ενεργά σε αυτό.

Διοργανώνεται για πρώτη φορά στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο μετά από πρωτοβουλία φοιτητικών οργανισμών του τμήματος ΗΜΜΥ, IEEE NTUA Student Branch και EESTEC LC Athens.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την 1η Μαρτίου και ώρα 11:00 – 15:00 παράλληλα με την εκδήλωση παρουσίασης ροών της σχολής ΗΜΜΥ. Στον κεντρικό χώρο της πρυτανείας ΕΜΠ θα υπάρχουν πάγκοι, όπου αντιπρόσωποι των εργαστηρίων της σχολής θα ενημερώνουν τους φοιτητές για τη δραστηριότητα των εργαστηρίων.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρειτε και στο επίσημο site της Labday καθώς και στο facebook page. Εκεί μπορείτε να δειτε και ποια εργαστήρια συμμετέχουν στη πρωτοβουλία αυτή με τη λίστα να ανανεώνεται συνεχώς.

Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα νέα σχετικά με την εκδήλωση.